Frosta Innebandyförening logo
FROSTA IBF

Mix IF
 

Mix IF är en förening för personer med funktionsvariation i olika åldrar. Vi finns i Höör men välkomnar även medlemmar från andra kommuner!

 

Vårt mål är att personer med funktionsvariation ska våga prova på och bli aktiva inom idrott. Föreningen ska också vara en mötesplats där man träffas och får nya vänner.

 

Vi spelar innebandy i Höör i Jeppahallen fredagar kl. 18.00-20.00.

 

På slutet av träningen kan vi ibland också prova på lite basket eller futsal (inomhusfotboll). Under sommaren och vid jul/nyår har vi ett uppehåll i träningen.

 

Vi har även andra sociala träffar t.ex RockDisco, läger och bowling. Vi arrangerar årligen disco på Älvkullen i Höör och på Aktivitetshuset i Hörby. Vi har läger i början av sommaren, bowling på hösten och till exempel träff med JulKul.

Vid frågor kontakta oss på:
 
 
// Ledarna Mix IF
Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från föreningen
Frosta Innebandyförening, 08/01 13:40 
Frosta Innebandyförening, 15/12 17:38 
Frosta Innebandyförening, 03/11 13:13 
Frosta Innebandyförening, 12/10 19:35 
Frosta Innebandyförening, 12/10 08:15 
Sponsorer